O nas
boncourage_omnie

Marta Kurzawa

Porzuciłam tradycyjną szkołę, ponieważ wiem, że można uczyć inaczej niż poprzez sztampowe ćwiczenia gramatyczne i utarte formułki, które zniechęcają uczniów i nie przynoszą efektów.

Dzięki pracy we Francji i nauczaniu tam francuskiego wiem, że nowatorskie metody przynoszą efekty.

Na moich zajęciach też jest gramatyka, ale dużo mówimy, słuchamy, korzystamy z materiałów audiowizualnych, gier, czasem degustujemy specjały kuchni francuskiej, czasem idziemy do kina na film francuski.

Język francuski dla jednych jest łatwy, dla innych trudny, na pewno piękny i bogaty w wyjątki, a ja chcę, aby moi uczniowie umieli przede wszystkim się komunikować, wykorzystywać znajomość języka w praktyce i chcieli się go uczyć i poznawać bardziej. Zapraszam na zajęcia!

Bon Courage

Projekt Bon Courage ma na celu propagowanie i poszerzanie znajomości języka i kultury francuskiej. Chcemy dzielić się naszą fascynacją literaturą i kinem, miłością do języka i zwyczajów francuskich, jak również podwyższać kwalifikacje językowe pracowników firm współpracujących z rynkami francuskojęzycznymi.

Znajomość języka francuskiego pozostaje dla wielu tylko pustym marzeniem bez pokrycia. Pokażemy Ci, że może być inaczej!

Nie tylko zajęcia! Uczestnictwo w warsztatach i zajęciach jest bardzo ważne. Pozwalają usystematyzować Twoją przygodę z językiem francuskim, przez co na pewno poczujesz, że umiesz więcej i Twoja znajomość języka jest lepsza. Będziesz odważniejszy kupując kawę na lotnisku w Paryżu lub rozmawiając z kontrahentem.

Możesz jednak zrobić jeszcze kilka rzeczy, aby efekt Twojej pracy był doskonalszy: po pierwsze słuchać, słuchać, słuchać! Osłuchanie z każdym językiem obcym, którego chcemy się nauczyć jest bardzo ważne, natomiast francuski, jest jednym z tych języków, który nam, Polakom, wydaje się bardzo trudny ze względu na akcent. Jak się go nauczyć? Trzeba się osłuchiwać, najwięcej, jak to możliwe : muzyka, wiadomości na TV5, filmy francuskojęzyczne… Najlepiej codziennie chociaż chwilę, a zobaczysz, że w krótkim czasie będą efekty.

Nie bój się! Szukaj sytuacji, w których przyda się Twoja znajomość francuskiego, nawet początkująca. To może być złożenie zamówienia w restauracji (jest kilka miejsc w Trójmieście prowadzonych przez Francuzów, którzy z przyjemnością zamienią kilka zdań w swoim ojczystym języku) czy przeczytanie etykietki od wina. Od początku namawiamy uczniów do mówienia po francusku, tworzenia prostych struktur, mówienia bezokolicznikami, machania rękami… Język służy do komunikacji i nie możesz bać się go używać, bo zapomniałeś odmiany czasownika w czasie plus-que-parfait…

Pytaj, pytaj, pytaj! Jeżeli coś jest niejasne, niezrozumiałe, skomplikowane lub po prostu wydaje się bez sensu- pytaj. Jesteśmy, aby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące języka francuskiego!

boncourage_graf1